| Sooorin a întrebat:

Salut, vreau sa imi cumpar un pc, dar la placa video zice asa:
Chipset video: Intel
Video: HD Graphics
Tip Integrata
Este buna sau nu? ( pc ul are procesor 3.0 Intel dual core; 4 gb ram ddr3; hdd 500 ) as vrea sa stiu daca e buna sa joc un joc cat de cat rezonabil straight face

5 răspunsuri:
| CapitanulEvident a răspuns:

Placile video integrate sunt foarte slabe iar una buna de inlocuit este pe undeva pe la 400-500 de lei

| kikatsuki a răspuns:

Pai vezi ce memorie are placa video asa pc ul e bun 3 ghz la procesor 4 ram e bun doar sa vezi placace memorie are ar fi preferat sa aiba 1 gb sa poti juca majoritatea jocurilor 2012 dar si 512 e bun dar vezi pana in 512 in fine e posibil sa aiba si slot pentru placa video atasabila uitete,winking ca sa poti sa iti cumperi una. iti recomand daca stii vreun prieten care stie sa umble in pc sa ti-l faci din piese cu banii care dai pe pc iti iei piesele cu o compatibilitare mai mare si banuiesc ca o carcasa ai si tu daca nu ti-o iei chilipir asa am facut eu de 15 mill mi-am facut un pc asemanator cu alea de la nasatongue

| Sooorin explică (pentru kikatsuki):

Pai asta e chestia, ca nu spune ce memorie are placa video, spune decat ce am scris in intrebare, de asta am si pus intrebarea sad ( e un pc de pe cel.ro )

| kikatsuki a răspuns (pentru Sooorin):

Cum spune si capitanu placile integrate de obicei sunt asa sa zic la misto ca sa poti sa vezi un film sa deschizi un wold sa joci minigame-uri cum e pin ball :P m-am uitat si are si slot de placa video era si imposibil deci uite o placa destul de ieftina la promotie pana pe 31 cred ca ti se potriveste e aceeasi interfata cu placa de baza deci merge tot http://www.pcgarage.ro/placi-video/msi/geforce-210-1gb-ddr3-64-bit-hdmi/