| George20123 a întrebat:

Salut, vreau sa imi iau un i5-3470.E bun pentru jocuri gen far cry 4?

3 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

E suficient de bun, daca ai si placa buna. Daca ai de exemplu 1050 ti, merge far cry 4 fara probleme pe la high cu 50-60 fps, daca ai 1050, mai scazi 10-15.

| EusebiuPWN a răspuns:

Daca il cumperi la mana a doua ai placa de baza cu socket-ul potrivit, merita sa-l iei. Insa daca trebuie sa iei si placa de baza, parerea mea e ca mai bine mai strangi niste bani si iei ceva mai de ultima generatie. Dar, da daca ai si o placa video decenta, o sa te poti juca.

| marian37 a răspuns:

Nu îţi lua așa ceva! Este tehnologie veche. Ia ceva ce este cat mai nou. La jocuri ai nevoie de o placa video buna dar si de un procesor care sa nu traga in jos placa.