| razvan222110 a întrebat:

Salut vreau sa imi raspundeti la urmatoarea intrebare dau funda!
Am urmatoarele specificati la pc :
PROCESOR

Producator procesor Intel®
Tip procesor i3
Model procesor I3
Numar nuclee 2
Numar thread-uri 4
Arhitectura Haswell
Frecventa nominala 3.6 GHz
Cache 3 MB
Tehnologie procesor 22 mm
Procesor grafic integrat Intel HD Graphics 4400
PLACA DE BAZA

Socket procesor 1150
Chipset Intel
Porturi Back panel 1 x VGA
1 x Display Port
1 x Serial
1 x LAN
3 x Jack 3.5mm
Numar total sloturi memorie 4
Retea 10/100/1000
MEMORIE RAM

Tip memorie DDR3
Capacitate memorie 4 GB
Sloturi ocupate 1
CAPACITATE STOCARE

Tip stocare SSD
Capacitate HDD/SSHD 0 GB
Producator & model SSD ADATA SU650
Capacitate SSD 120 GB
Interfata SSD SATA 3
Numar Solid-State Drive 1
PLACA VIDEO

Tip placa video Integrata
Model placa video Intel® HD Graphics 4400
Tip memorie placa video DDR3
Numar placi video 1
Porturi placa video 1 x HDMI
1 x DVI
1 x VGA
CARCASA & SURSA

Tip carcasa Middle Tower
Producator & model sursa ATX
Putere sursa 450 W
Unitate optica Fara unitate optica
Sistem de racire procesor Aer
Producator & model sistem de racire Intel Stock Cooler
Vreau sa stiu daca pot pune placa video https://www.evomag.ro/......87616.html avand in vedere ca eu am ddr3 iar placa video are ddr5?
Si va rog sa imi spuneti in cate fps-uri merge CS:GO
dar va rog sa specificati daca placa video este compatibila cu placa de baza.
Multumesc

Răspuns Câştigător
| iMihai98 a răspuns:

Salut, n-ai oferit suficiente detalii. Dupa cautarile pe google reiese ca procesorul tau e un i3 4350, iar placa de baza n-ai specificat-o concret, dar placa video probabil o sa fie compatibila.
Cat despre performante, am gasit un video care s-ar putea sa te ajute(https://youtu.be/zCBEgnJbfVE) un test cu un i3 4130 care e mai bun decat ce ai tu, dar nu cu mult peste, totusi benchmarkul din video are 8gb ram fata de 4 ai tai.
Ce te sfatuiesc:
Odata mai adauga 4 gb de ram.
2.Am avut si eu acum ceva timp un gt 1030 OC luat de pe cel.ro si nu s-a parut mare big deal, deci mai bine mai starngi niste bani si iti iei un 1050ti sigilat de pe olx sau ocazii, iar daca sursa ta nu are alimentare separată pentru placa iti iei una fara.