| Intrebarisimple123 a întrebat:

Salut.Vreau sa-mi cumpar o consola portabila si sa o modez. Vreau sa-mi bag pe ea emulatoare sau retroarch pentru jocurile retro.As alege intre PS Vita si PSP.As alege PSP ul(e in medie 150 lei) pentru ca e ieftin si avand 16 gb memorie ar fi de ajuns pentru jocuri dupa GB GBA GBC N64 SNES NES NGPE etc, dar nu si pentru wii sau gamecube sau ps2.In schimb ps vita e mai scump(650 lei +) dar are 32 gb si mai pot lua si un card de 16 gb cred.E perfect pentru retro dar si pentru alte jocuri.Nu vreau sa dau prea mult pe consola. Bugetul ar fi de 300 lei dar daca e mai aduag putin si imi iau de Craciun PS Vita.Ce parere aveti

2 răspunsuri:
| Serbanok a răspuns:

Recomand 100% psp, ps vita a fost un esec, sunt foarte putine jocuri bune, nici sa nu mai zic de exclusive, ia psp cu incredere

| tespargfraere a răspuns:

Eu ti as zice sa mai astepti pana la craciun, ca dupa sa nu regreti ca
nu l ai luat.Ca asa au patit multi, cand au avut de ales intre unul ieftin si unul scump, l au ales pe ala mai ieftin si au regretat si pana la urma tot l au cumparat pe ala mai scump, mai ai rabdare pana la craciun ca nu e sfarsitul lumii.