| kentoc a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar o consola dar nu stiu pe care sa aleg dintre xbox 360 sau ps3, am 3 intrebari despre aceste comsole:
1.Pe care dintre aceste console e mai ieftin sa te joci online
2.Pe care sunt jocurile mai ieftine (nu am buget csf)
3.Sunt sanse sa se strice singura? adica daca nu o tin pana sa se incalzeasca prea tare sau nu o modez sunt sanse sa se strice singura fara nici un motiv?

Răspuns Câştigător
| Ioan_Frincu_1992 a răspuns:

1. si 2. ca jocurile ca pret sunt la fel, problema este ca vei gasi cu greu jocuri, din motive ca este o consola deja trecuta pe lista neagra si atat Sony cat si Xbox au incheiat deja productia de jocuri;
3. la Xbox da sunt sanse sa se strice ii se zice "ochiul rosu al mortii" in momentul in care i se strica DWD-RW modat sau nu, la Sony nu am auzit sa se strice vreodata modat sau nu am prieteni care au si inca le merg chiar daca nul mai folosesc
O parere personala, ia-l gata modat asa o sa te bucuri mai mult de el si o sa iesi si ma ieftin

| kentoc explică (pentru Ioan_Frincu_1992):

Deci la ps3 din ce motive sar strica in afara de supra incalzire sau ca a intrat praf in el?

| Ioan_Frincu_1992 a răspuns (pentru kentoc):

Chiar daca are praf in el nu se strica cooler-ul se poate umple de praf si sa mearga mai greu sau chiar sa gajaie cum am vazut la alte laptopuri trebuie doar curatat si va merge, iar ps3 este foarte usor de curatat, cei de la Sony l-au facut in asa fel incat sa fie foarte prietenos cu consumatorul

| kentoc explică (pentru Ioan_Frincu_1992):

Multumesc de raspuns acum stiu ce consola sa cumpar

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Console* nu comsole.
Xbox 360 e mai bun, cu un PC poti lua pe gratis jocurile de pe net si sa le transferi pe el.