| Ex_Al_1990 a întrebat:

Salut, vreau sa pun un mod de mapa la ets2 si zice ca imi trebuie dlc. Ce e ala?
Multumesc

2 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Mapa respectiva foloseste ''assets'' din respectivul DLC, de asta nu merge fara.
Un DLC e lansat de companie dupa ce jocul este lansat, gen in ETS2 ai jocul de baza, dupa ai un DLC-Expansiune Italia, inca unul Franta, Scandinavia, mai ai DLC si diferite steaguri, culori la camion.
De exemplu, daca mapa pe care vrei tu sa o descarci foloseste cladiri din DLC'ul Franta, sau masini, sau incarcaturi etc, iti trebuie neaparat DLC Franta altfel da crash.

| Ex_Al_1990 explică (pentru N0xEterniS):

Păi si de unde iau dlc?