| radumarius0401 a întrebat:

vreau sa reinstalez windowsul. si ca masura preventiva, m-am gandit sa ma informez, daca as formata tot pc-ul mi s-ar sterge toate datele! as putea recupera cu vreun program anumite fisiere din muzica sau poze?
adresez intreabrea pentru ca am cam 120 GB muzica si poze din ultimii 4 ani.
astept de la voi linkuri cu programe de recuperare, idei.

Cu respect Marius!

2 răspunsuri:
| catalin542000 a răspuns:

Salut Marius din pacate nu daca formatezi tot pc-ul atunci se sterge tot si nu mai poti recupera nimic cu nici un program deci tot calculatorul se face fres o ia de la 0 nu poti salva nimic daca vrei sa salvezi cela 120 de gb de melodii salvezi pe un stick, hard disk extern ori le inregistrezi pe un cd, dvd ce ai tu dar de inregistrat trebuie sa inregistrezi inainte de a cshimba windows-ul copii tot ce crezi tu ca iti trebuie dupa instalezi windows-ul ca asa cada instalezi windows-ul si dupa sa recuperezi fisierele nu mai poti pentru ca calculatorul si am sa mai repet odata o ia de la 0 deci na sa mai fie nici un folder bineinteles in afara de folderele windows-ului respectiv BAFTA sper ca te-am ajutat si daca n-ai inteles poti sa ma intrebi din nou eu sunt tot timpul aici SUCCES.
FUNDA?

| YosPeTPU a răspuns:

Salut Marius din pacate nu daca formatezi tot pc-ul atunci se sterge tot si nu mai poti recupera nimic cu nici un program deci tot calculatorul se face fres o ia de la 0 nu poti salva nimic daca vrei sa salvezi cela 120 de gb de melodii salvezi pe un stick, hard disk extern ori le inregistrezi pe un cd, dvd ce ai tu dar de inregistrat trebuie sa inregistrezi inainte de a cshimba windows-ul copii tot ce crezi tu ca iti trebuie dupa instalezi windows-ul ca asa cada instalezi windows-ul si dupa sa recuperezi fisierele nu mai poti pentru ca calculatorul si am sa mai repet odata o ia de la 0 deci na sa mai fie nici un folder bineinteles in afara de folderele windows-ului respectiv BAFTA sper ca te-am ajutat si daca n-ai inteles poti sa ma intrebi din nou eu sunt tot timpul aici SUCCES.