| BogdanM275 a întrebat:

Salut. Cum copia datele (fisiere,programe,poze,muzica, etc) de pe un cd/dvd pe un hard disk. Am nevoie de un program anume?
Care sunt pasii de urmat?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Prin drag-and-drop. Dacă e cazul, pot traduce

| sierra1 a răspuns:

Totuși, ciudată intrebare dacă acum ceva vreme, le "aveai" cu instalările și bla-bla-bla

https://www.tpu.ro/......t-totul-a/

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

În Windows e simplu, deschizi cd-ul cu Explorer, apeși CTRL+A pentru a selecta toate fișierele, apoi click dreapta și click pe "copy" sau CTRL+C, după care mergi în locația în care vrei să le copiezi, dai click dreapta și "paste" sau apeși CTRL+V.
Dacă ai Windows în română, copy = copiere, paste = lipire.