| GamerulYT a întrebat:

Salut vreau sa stiu daca imi va merge gta 5 pe sistemul meu PC nu vreau setari ULTRA HIGH macar Medium-High.
Configuratie PC:
PROCESOR:INTEL PENTIUM DUAL CORE G2030 3.0GHZ

PLACA VIDEO:SAPPHIRE AMD RADEON HD 6570 2.0GB DDR3 128BIT
RAM:6 GB RAM
STOCARE:500GB
WINDOWS 7 64BIT SP1

Va rog fara raspunsuri care nu isi au rostul.
Nu imi spuneti sa ma uit pe niste site-uri daca merge deoardce va intreb pe voi.
Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| anonimguy3 a răspuns:

Ma faci sa rad cu ce spui tu acolo. In primul rand ai spus o bazaconie rolling on the floor) Tu ai zis ca o sa aiba cerinte mari jocul, ok, atunci de ce ii spui la om sa isi ia o panarama de gtx 650? In al doilea rand jocul nu va avea cerinte mari, avand in vedere ca foloseste acelasi motor grafic ca max payne 3 si gta 4 (din gta 4 putin modificat). In al treilea, si cu ceritne mari sau fara nu iti vor trebui 6gb ram+ ca sa il joci pe high, si cu 4 merge atata timp cat procesorul si placa video pot duce inca putin din ce trebuia sa faca memoria ram.

@GamerulYT, cum a zis Jipa95 rabdare, mai e o saptamana sau 2 maxim pana rockstars anuntat OFICIAL cerintele de system so be patient.winking

3 răspunsuri:
| Hitback a răspuns:

Scurt si la obiect. Din pacate nu cred ca va merge. Nici la low. Are cerinte mari gta 5. Tiar trebuie macar un procesor quad si o placa video gtx 650 ca sa rulezi la high a da si 6+gb ram.

| Jipa95 a răspuns (pentru Hitback):

Rockstar games nici nu a lansat cerintele oficiale de sistem si voi va dati cu parerea daca merge sau nu pe configuratia x. Ho, rabdare sa vedem si cum va fi optimizat jocul.
@GamerulYT, RABDARE!

| GamerulYT explică:

Deci Hitback ai dat un raspuns de tot... Vorba celor 2 sa astept sa vedem cat decbine este optimizat