| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Vreau sa stiu daca pot rula jocul Grand Theft Auto 5 pe sistemul meu PC.
Configuratie PC:
PROCESOR:INTEL PENTIUM DUAL CORE G2030.
PLACA VIDEO:SAPPHIRE AMD RADEON HD 6570 2.0GB 128BIT
RAM:6GB RAM
500GB HDD
WINDOWS 7 64BIT
TIN SA MENTIONEZ CA NU AM NICI UN VIRUS.
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| BuciMan a răspuns:

Inca nu au iesit cerintele oficiale pentru Grand Theft Auto 5 dar a iesit un zvon ca cerintele ar fi acestea:
MINIMUM:
CPU: Core 2 Duo E8200 2.66GHz or Phenom II X2 545
GPU: GeForce GT 530
RAM: 4GB
OS: Windows 7, 8, 8.1 64bit
HDD Space: 20GB

RECOMMENDED:
CPU Core i5-2500T 2.3GHz or Phenom II X4 975
GPU: GeForce GTX 480 or Radeon HD 6970
RAM: 6GB
OS: Windows 7, 8, 8.1 64bit
HDD Space: 20GB
( http://n4g.com/news/1647460/rumor-gta-5-pc-system-requirements-revealed )
In concluzie daca e sa ne luam dupa astia iti merge, vom vedea cand vor iesi cerintele oficiale. dar oricum pc-ul e destul de bun nu vad de ce nu ar rula. xD
La multi ani!

3 răspunsuri:
| Hitback a răspuns:

Cred ca ai mai pus de 3 ori intrebarea si ti-am zis ca poti dar la low spre medium. Off ca nu ma crezi.

| cristt12 a răspuns:

Nici nu a aparut inca pentru PC..in cateva saptamani. Ram e de ajuns dar in rest nu prea. Doar la minim.

| adiman2010 a răspuns:

Cred ca il poti rula.