| Andrei560 a întrebat:

Vreau sa stiu parerele voastre sincere despre PlayStation 4 Vs Xbox One? Motivati!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Xbox one-ul a fost conceput mai mult ca o consola de multimedia.
PS4 pe de cealalta parte, pe langa faptul ca este mai ieftina cu aprox. 50$ are si o performanta mai mare decat cea a xbox-ului. Aici ma refer la placa video, memoria ram, procesorul, toate acestea duc la o experienta mai buna de gaming, si o grafica mult mai superba!

| anonimguy3 a răspuns (pentru Jipa95):

Daca la memoria ram te referi la faptul ca memoria de pe XBONE este pe DDR3 si pe PS4 DDR5 nu e asa de mare diferenta, in rest sunt de acord cu tine.

| Andrei560 explică (pentru anonimguy3):

E GDDR5 nu DDR5

| anonimguy3 a răspuns (pentru Andrei560):

Asa by unu aduceam aminte de care era (DDR sau GDDR)

4 răspunsuri:
| SteelGamingRomania a răspuns:

Parerea mea este ca deocamdata mai bun este un PS3, deoarece inca nu au aparut multe jocuri pentru PS4 si xbox one, cam in jumatate de an o s sa ai ce sa joci, dar acum cam slab.Revenind la intrebarea ta mai bun este un ps4 desi jocurile sunt mai scumpe un pic, e gratis la ps4 network, pe cand la xbox one desi jocurile sunt mai ieftine, trebuie sa iti faci abonament lunar cu plata