| 1Q a întrebat:

De care sa i i cumpar xbox one sau playstation 4 nu contează prețul argumentativa răspunsul vreau sa stiu ce avantaje are fiecare si ce face eu am un xbox 360 si nu stiu daca sa rămân tot pe xbox sau sa trec pe playstation aștept răspunsuri
FUNDA

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Pai care vrei, desi cei care sunt in cunostinta de cauza, o sa iti recomande ps4. La xbox 360 vs ps3, puteai sa alegi oricare, fiecare cocnura cu puncte tari si puncte slabe, dar la ps4 vs xbox one nu mai e asa.
De ce:
xbox one a incercat sa forteze limitele. Adica: obliga consola sa ramana in permanenta cu senzorul kinect 2 conectat. COnsola cand era inchisa, era deschisa si putea sa asculte tot ce spuneai tu prin camera. De asemenea, necesita o conexiune la internet la fiecare 24 ore, deci daca ramaneai far ainternet, nu puteai sa folosesti consola. Si ultimul punct cu nota fortata: jocurille. Nu iti dadeau voie sa vinzi sau sa cumperi jocuri sh, deoarece acestea nu mai functionau. Daca vroiai sa mergi la un prieten sa te joci, nu aveai cum. Daca vroiai sa cumperi un joc sh, nu aveai cum.
Dupa feedback-ul negativ, au scos o mare parte din aceste restricii ridicole, si care te spionau pana la urma. Ceea e a ramas inca, e asa: la jocuri ai resstrictie pe zone, iar treaba cu jocurile sh e la inemana oricarui producator daca vrea sau nu sa activeze aeasta minunata functie.
Ps4, de la lansare a avut asa: poti sa vinzi/cumperi jocuri sh, fara restirctii. Consola nu rula chiar si cand era inchisa. Nu necesita conexiune la internet. Si nu ai restirctii la jocuri. Gen cumperi joc din america, pe xbox, stii bine, nu merge. Atat la ps3 cat si la viitorul ps4, regula asta nu se aplica, in vreme ce la xbox se aplica si o sa se aplice.
Si prezint ultimul punct "tare" de la xbox one. NU e o consola de gaming, chiar ei au spus. Xbox one e mai potrivita pentruu familii, deoarece e plina de servicii, care, ghici ce... nu functioneaza la noi(gen netflix sau altele). Cu asta s-au laudat ei, si de aceea, 90% din internet o sa spuna ca ps4 chiar merita.
Si trecem la ce poate ps4. Hardware-ul, la ps4 este mai puternic. Memoria ram are cu 50% mai multa viteza, iar gpu-ul(cel pe care xbox 360 il avea mai bun decat la ps3) e mai puternic la ps4, iar avantajul este destul de mare. Procesorul, iar, la ps4 este mai puternic.(ps3 avea cpu mai bun decat xbox 30, insa grafica in majoritatea jocurilor tine strict de gpu). Deci ps4 are un avantaj enorm.
O alta idiotenie la xbox one: nu o poti aseza vertical: http://www.neowin.net/......r-xbox-one
SAU avantaj iar la ps4, pe langa orietarea verticala, cei care se ocupa de jocuri(de dezvoltare) sunt complet dezamagiti de ce poate xbox one. La fel ca pe pc, si consola are nsite drivere, doar ca tu nu le poti accesa, insa un dezvoltator da. Cred ca numele articolului spune tot. http://www.neowin.net/......se-of-ps4.
Dupa ce am scris 999 randuri, sper ca ai inteles ceva. Si ultimul lucru, neowin e site ce tine de Microsoft, deci xbox. Pana si lor le este rusine sa afirme asta, dar sunt nevoiti.

| 1Q explică (pentru sltlp):

Ps4 a apărute piața vreau să imi cumpar unul din Polonia

| sltlp a răspuns (pentru 1Q):

Inca nu a aparut daca tin eu bine minte. Oricum, merita.

| LaMbRiU21 a răspuns (pentru sltlp):

E mai bun PS4 -_-!

6 răspunsuri:
| BlackSon43 a răspuns:

Guess what? I found a site that's giving PSN codes away for free! http://psn.freegiftcode.com

| Mladin_Darius_1993 a răspuns:

Ba oricine si-ar lasa xbox 360 nu-ti lua altceva mai bine asteapta xbox 720.