| Aleeex13 a întrebat:

Salut, vreau sa stiu si eu ce jocuri pot juca cu un Intel Core i3 3.40 Ghz
8 Gb ram.
O placa video Gt 630 (Stiu ca e slaba, dar urmeaza una noua).

Răspuns Câştigător
| JackFrost22 a răspuns:

Https://www.systemrequirementslab.com/cyri
acesta este un site unde poti testa ce jocuri merg pe pcul tau.
oricum eu zic ca poti juca Minecraft, Terraria. GTA San Andreas, LOL poate, CS 1.6, CS S s-a.m.d.

2 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Și procesul este destul de vechi și slab, nu numai placa video.
Placa video este cu memorie DDR3 sau GDDR5?
Cel mai avansat joc pe care l-am incercat pe GT 630 DDR3 a fost Assassin's creed 3, care a funcționat binișor pe 720p și setări medii.
Poți să încerci și Far cry 3, GTA V, TES Skyrim, Oblivion, Seria Stalker, seria Half life, etc.
Dacă le joci la rezoluția 720p și cu setări minime, funcționează destule.