| Ionut97oancea a întrebat:

Salut, vreau sa stiu si eu daca este compatibila sursa rumatoare cu placa de baza urmatoare! Va multumesc!

Placa de baza:
http://www.asrock.com/mb/intel/H61M-DGS/

Sursa:
http://www.pcgarage.ro/surse/corsair/cs-series-modular-c s550m/

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Desigur ca da.

14 răspunsuri:
| Ionut97oancea explică (pentru Zangetsu):

Va multumesc si daca cumpar 16 gb ram de 1600 duce cpu? am un Intel celeron de 2, 3 gb

| Ionut97oancea explică (pentru Ionut97oancea):

Am uitat sa spun ca placa de baza duce. atat e maximul dus de ea! dar nu afecteaza procesoru s-au?

| KodrutZ a răspuns (pentru Ionut97oancea):

Nu are sens sa iei 16 GB pentru flasneta aia de procesor. Absolut nici un sens.

| Ionut97oancea explică (pentru KodrutZ):

Pai mi-am imi upgradez fiecare componenta happy am de gand sa-mi i-au i7.

| KodrutZ a răspuns (pentru Ionut97oancea):

Pai si nu e mai simplu sa zici ce buget ai si ce mai vrei sa pastrezi? Ca o paranteza, NU ai nevoie de i7 pentru gaming atata vreme cat nu faci si encodari/randari/procesare foto la nivel profesional sau macar streaming full HD (oricum iti trebuie abonament de net business de cateva sute de lei bune ca sa faci asta in conditii optime). Daca nu vrei sa astepti noile procesoare si placi video de la AMD, te-ar coafa binisor ceva in genul asta - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1623607/
Desigur ca daca bugetul e mai generos, putem discuta de o placa video mai rasarit, poate si nebunii gen DAC extern daca vrei calitate audio de sta mata in mustati (bine, deja aici alunecam in fantasmagorii, daca iei DAC+amplificator+incinte mid-range sau monitoare de studio entry-range sari de 3000 RON doar pe partea de audio).

| Ionut97oancea explică (pentru KodrutZ):

Mi-a venit sursa aia acasa, am instalat-o, a ers 5 minute foarte bine si dupa a poctin ceva in ea. ce o avea? era sigilata nou nouta sad

| KodrutZ a răspuns (pentru Ionut97oancea):

Care sursa, cand, cum? Ai cumparat wishlistul de mai sus? De unde ai luat-o? Ai probleme cu reteaua de la tine din zona?
P.S. Fix sursa aia o am in sistemul nevestei. Merge conectata direct la retea si mai am probleme (eu am UPS, la ea ups-ul vechi nu merge cu sursa noua din pacate) de tensiune uneori, dar nu a facut probleme in cele vreo 3 luni de cand i-am asamblat sistemul. In principiu, daca e sa aiba probleme, o trimiti frumos la garantie. Cred ca esti unul dintre aia 1 la 10.000 care au astfel de ghinioane cu Seasonic...
P.S. Daca ai luat tot wishlistul de la garaj si nu ai folosit voucherul meu pentru reducere tie/comision mie, se explica. Te-a batut dumnezo'.

| Ionut97oancea explică (pentru KodrutZ):

Nu. ma refeream la sursa de la primul mesaj

| KodrutZ a răspuns (pentru Ionut97oancea):

Ahahaha, pai puii mei? Eu iti recomand sursa facuta de numarul 1 mondial fara drept de apel, 5 ani garantie, si tu iei Corsairu'? Bine, nici Corsair nu sunt ultimii chitibusari, dar totusi... ghinion.
P.S. Si la aia puteai sa folosesti voucheru' meu. Poti sa il folosesti pentru orice comanda de la garaj. Posibil sa fi prins un soc, ceva. Daca nu ai UPS, ia-ti. APC, nu alte parjoale. Dai un' ban dar merita.http://www.pcgarage.ro/ups/apc/be700g-gr/

| Ionut97oancea explică (pentru KodrutZ):

Nu sti la ce numar sun pentru garantie? Ca am 3 ani garantie la ea happy

| KodrutZ a răspuns (pentru Ionut97oancea):

Pai vezi de unde ai luat-o. Garaju' are toate alea pentru garantie pe site.

| Ionut97oancea explică (pentru KodrutZ):

Pai asta caut si nu gasesc imi poti da te rog un numar de telefon, de pe site? De la cei cu garantia.