| VeroniMichy a întrebat:

Se potrivește sursa asta https://www.pcgarage.ro/surse/corsair/vs-series-vs450/ la placa de baza h81m dgs r2.0?

3 răspunsuri:
| MireP a răspuns:

Se potriveste, dar avand in vedere ca are 450W iti recomand sa faci suma consumului componentelor sa nu depaseasca. Te uiti la procesor, placa video si ce alti consumatori mari mai ai.

| VeroniMichy explică (pentru MireP):

Pai i5 4440,8gb ram si un gtx 750

| NLS a răspuns (pentru VeroniMichy):

Sursa e foarte buna, si pentru acel sistem e arhisuficienta, insa daca o sa schimbi procesorul sau placa de baza pe viitor, nu o sa mai fie.
De ce nu faci efortul sa iei acum una de 550W, si esti asigurat pentru urmatorii cativa ani?