| andrei24074444 a întrebat:

Salut, vreau si eu sa gasesc un joc horror, dar fara jumpscare-uri, sa se joace cu mintea ta, imi puteti recomanda va rog? Multumesc!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ar fi sa joci si tu jocuri normale, fara sperieturi sau chestii horror? Stii, cu toate ca sunt plictisitoare( probabil) pentru tine actioneaza altfel asupra mintii tale si noaptea nu o sa visezi doar chestii din jocurile horror.Lasa jocurile online mai la o parte si acorda-le mai putin timp.Stai mai mult cu familia(daca nu esti ca mine sa traiesti o iata grea cu un trecut aspru), cu prietenii,iesi afara,fa sport,uita-te la un film,citeste o carte,poti viziona si citi toate cartile Harry Potter(eu sunt obsedata de tot ce insemna Harry Potter),poti sari coarda,poti face sport, poti incerca sa-ti surprinzi parintii facand o prajitura dupa un tutorial de pe Youtube in timp ce ei nu sunt acasa, cumpara-ti un animal de companie(daca te lasa parintii tai) cu care sa-ti petrecit timpul, cu toate ca pare plictisitor mai poti citi din manualul de matematica, sau poti citi cu o lectie inainte sa-i intreci pe toti la ttoate materiile, poti sa mai faci curat prin casa... Ocupa-ti altcumva timpul!
Nu-ti zic din rautate.Iti zic doar pentru ca ar contribui mai mult la sanatatea ta orice in afara de jocurile horror.
Sa nu ma iei in nume de rau, am incercat sa te ajut...
Zi buna!

| VeroniMichy a răspuns:

Cel mai duc joc horror e sa iesi afara pe la 2-3 dimineata fara declaratie, si daca vrei pe modul hard, pune si niste camatari dupa tine.Acum la modul serios, un joc horror care sa nu te sperie nu mai e horror, incearca rezident evil.