| puscasul a întrebat:

Salut
ziceti-mi si mie un pc de gaming sau din piese sa fie 1000 lei
Apropo e bun pc-ul asta http://www.mediadot.ro/wishlist/29730/
? pentru call of duty gta 4, 5 etc?

Răspuns Câştigător
| SpecialistIT a răspuns:

Salutare!

Iti recomand cu tarie MediaDOT, e un magazin serios, unicul magazin de gaming. Uite de asemenea ce showroom superb pot sa aiba: http://www.mediadot.ro/showroom

Iar ca sursa, mergi clar pe asta, certificata 80 Plus Bronze, foarte silentioasa si rece, cu multiple filtre si protectii: http://www.mediadot.ro/surse/sursa-sirtec-hpc-500-g12s-element-bronze

De asemenea, poti cere GRATIS update de bios la placa de baza, un lucru total recomandabil.
Tot GRATIS poti beneficia de ansamblare a PC-ului in cazu' in care nu ai timp sa nu te pricepi foarte bine la asta, tot la MediaDOT ( www.mediadot.ro ).

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de configuratie.
Daca te mai pot ajuta cu ceva, orice, te rog, nu ezita sa ma cauti.

Sanatate si bafta!

3 răspunsuri:
| Ovydiw a răspuns:

Nu e chiar foarte convenabil PC-ul ala, si nu iti recomand sa iti cumperi unu nou pentru ca e scump si nu are piese asa bune, vreau sa zic piesele sunt slabe...
Daca vrei un PC bun (pentru jocuri), eu iti recomand sa investesti cel mai mult in placa video si procesor, ar fi bine sa le iei si pe alea dupa mediadot, in afara de placa aia video...
Ar fi mai bine sa cauti una 2Gb, si procesorul iti recomand unul IntelR Dual core peste 2. 0GHz!
Bafta!

| puscasul explică (pentru Ovydiw):

Dar Intel core 2 duo nu e bun?

| AmXjKr a răspuns:

Nu e bun, daca vrei sa joci jocuri aparute din 2013 iti trebuiesc minim 2300 ron, depinde unde gasesti. Eu pe al meu am dat 3500 ron si am 8 gb, placa nVidia de 2 gb, procesor Intel Core i7. Deci cel mai mult sa investesti in rami, procesor si placa.