| FcBt_Onisim_2000 a întrebat:

Salutare, am cs 1.6 pe steam, am dat rezolutia aia cu 2000 si ceva... si mi s-a blocat, cand dau sa intru in cs imi da ceva cu "out of range" am reinstalat jocul si tot asa imi da, apare ecranul negru si pe mijloc un chenar rosu cu "out of range" scris alb, ofer funda celui care ma ajuta!

Multumesc

Răspuns Câştigător
| AdiMădălin a răspuns:

Problema este de la monitor, respectiv de la setarile jocului. Monitorul tau nu suporta acea rezolutie - drept urmare, nu o poate afisa. Treaba se rezolva asa:

intrii in Start -> Run -> regedit
intrii in HKEY_CURRENT_USER -> Software -> Valve -> Half-Life -> Settings
dublu click pe setarea ScreenWidth, click pe decimal apoi bagi in casuta 800 si dai ok
dublu click pe setarea ScreenHeight, click pe decimal apoi bagi in casuta 600 si dai ok
poti inchide regedit
Ar trebui ca acum sa poti intra in CS. Iti setezi rezolutia dorita si aia e. Poftim un screenshot a ce ar trebui sa vezi:

http://img801.images...13/regedit2.png

2 răspunsuri:
| AdiMădălin a răspuns:

Baga o rezolutie mai mica din cfg