| Trixt3r a întrebat:

Salutare. Am inceput un proiect gratuit pentru un joc in python/renpy in limba Romana, un fel de visual novel si caut oameni interesati sa colaboreze. Imi puteti recomanda ceva grupuri/comunitati pentru arta 3d cat si pentru scriitori amatori?
(jocul se numeste BizzareGame pe FB, e un demo mic pentru testare)

4 răspunsuri:
| marin1988 a răspuns:

Salut. Ai încercat pe Grupul programatorilor - începători și profesioniști de pe Facebook? https://web.facebook.com/groups/programatoriro

| Trixt3r explică (pentru marin1988):

Da, partea de cod si de grafica am totul rezolvat. Partea de poveste este unde caut pe cineva sa scrie textul.

| marin1988 a răspuns (pentru Trixt3r):

Facebook.com/groups/340579266811323 Recomand grupul de content Writing România. Dacă postezi aici, aproape sigur că o să primești mai multe oferte pentru partea de poveste.

| Trixt3r explică (pentru marin1988):

Am dat request sa intru in grup de 2-3 zile si inca nimic. Dar multumesc.