| Zipon300 a întrebat:

Salutare!
Am incercat sa imi bag shader la minecraft si de fiecare data cand intru sa imi aleg shaderul mi se blocheaza si imi da crash.
Ati putea sa imi spuneti de ce?
In minecraft am 1 GB bagat si laptopul meu are :-4 GB ram
-procesor: Intel pentium CPU 21117U 1.80 Ghz
-sistem de 64-bit
-windows 7

Daca stiti ce trebuie sa fac dau fundawinking

5 răspunsuri:
| TechGuyTpu a răspuns:

Pc tau este mult prea slab sa ruleze shader.Iti trebuie cel putin un i3 si hai sa zic 4 gb de ram(cel putin 2 gb iti trebuie pentru shader in minecraft) si o placa video performanta.

| Zipon300 explică (pentru TechGuyTpu):

Am un coleg cu un Pc mult mai varza ca a meu si lui ii merge shaderul straight face

| TechGuyTpu a răspuns (pentru Zipon300):

Depinde si care. Daca incerci SEUS v10.1 Fura foc. Daca incerci ceva mai slab ar trebui sa mearga si incerca sa pui 2 gb ram

| Zipon300 explică (pentru TechGuyTpu):

Zi-mi un shader mai slab
happy

| TechGuyTpu a răspuns (pentru Zipon300):

Parlaos Lagless Shader ori Sildurs varianta lite.Astea sunt toate pe care le stiu asa mai slabe