| Bogdanovici24 a întrebat:

Salutare.Am instalat pes 12 si nu comuta pe placa video dedicata si imi da eroare cum ca nu indeplinesc cerintele minime pentru a putea rula jocul.Ce as putea sa fac sa pot juca pes 12?
P.S Am un laptop cu procesor i7, placa video dedicata amd radeon R5 M230 de 2GB.Va rog astept raspunsuri cat mai bune!

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

NU laptop-ul e de vina ci jocul... happy
Ori nu l-ai instalat bine ori crack-ul NU e bun! Bafta!

| Bogdanovici24 explică (pentru lpavel):

Pai si la pes 13 tot asa a fost.

| lpavel a răspuns (pentru Bogdanovici24):

Si eu ce ar trebui sa inteleg din asta!? Ti-am zis ce sa faci...

| Bogdanovici24 explică (pentru lpavel):

Jocu e instalat corectu, nu-s din categoria celor care nu stiu cu ce se mananca daemon tools-u etc...

| lpavel a răspuns (pentru Bogdanovici24):

Iar crack-ul? se pare ca ala NU e bun atunci, de ce nu cauti altul in loc sa pierzi timpul cu raspunsuri aiurea...

| nda a răspuns:

Salut. n-am laptop, deci nu cunosc problema pe care tu o ai. e posibil sa vorbesc prostii si sa fiu total paralel.
totusi, m-am documentat putin pe net si din cate am inteles, laptopul are selectat sa functioneze pe "power saving"... si de aceea nu iti comuta pe placa video dedicata, ca sa nu consume bateria prea repede.
ce trebuie sa faci e sa deschizi catalyst control center si sa intri la "switchable graphics settings", acolo cauti aplicatia cu probleme, in cazul tau pes 12, si sa o pui sa mearga pe high performance, nu pe power saving.
urmareste videoclipul asta, s-ar putea sa te ajute: https://www.youtube.com/watch?v=oRbtTVv-4dA