| Vlamos a întrebat:

Salutare!. Am net de la Romtelecom de multi ani si folosesc un modem Huawei HG655b.
De vreo saptamana conexiunea mea se intrerupe constant, gen 1 - 2 minute conexiunea e buna, apoi se opreste ( luminitele de la lan, internet si DSL se opresc, apoi se " restarteaza " modemul ) dupa care iar merge 1-2 minute, iar pica, etc.
Mentionez ca nu am mai avut vreodata probleme cu netul si nu am umblat la setari ( decat la inceput cand a fost nevoie sa il configurez, asta fiind acum 2 ani ).
Stie cineva care ar fi problema?
Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| 4l3xXx a răspuns:

Da. Si eu sunt exact in situatia ta sau mai bine zis am fost. Uite ce e de facut. Trebuie sa suni la 1930(romtelecom service) si sa reclami deranjamentul si ei se vor prezenta in 72 de ore la tine acasa pentru a verifica daca ai exagerat sau chiar ai dreptate. Daca vor vedea ca e o problema, iti vor schimba modemul vor pune unul mai nou cu mai multe "aplicatii" cum ar fi wi-fi si altele. Sper ca te-am ajutat. Funda?