| IllegalRosex3 a întrebat:

Sunt abonat Romtelecom si am internet clicknet modem HUAWEI SmartAX MT882, si as dori sa-mi cumpar alt modem dar nu de la ei (firma) ci de la un prieten, si anume modemul HUAWEI HG655B. Se intampla ceva daca mi-l schimb? Am si telefon fix de la ei... Ofer fundita si puncte! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Predator30 a răspuns:

Nu se intampla nimic dar s-ar putea sa nu ti-l recunoasca daca nu sti sa ii faci setarile la cel nou...

| IllegalRosex3 explică (pentru Predator30):

Adica cum? Imi poti da te rog mai multe detalii?

| Predator30 a răspuns (pentru IllegalRosex3):

Pai il schimbi si dupa aceea ai un cd sau ce ti-a dat pentru el ca sa poti sa te conectezi la el altfel nu o sa mearga ...si eu am unu tot la fel, daca nu reusesti ceva imi spui

| 8imal a răspuns (pentru Predator30):

Eu am hg655b si nu ai nevoie de nici un cd! dai adresade setare http://192.168.1.1 siti faci de cap cu el cum vreii daca nu e parolat scrii admin user si parola intri pe pagina si esti fericit cu noul router!

| Predator30 a răspuns (pentru 8imal):

Pai da astea fiind setarile, dar eu la a meu am primit si un cd care trebuia instalat in laptop....acuma depinde

5 răspunsuri:
| TheStory a răspuns:

Sa faci setarile bine.