| Marinngg a întrebat:

Salutare, am o intrebare pentru toti jucatori de LoL ( League of Legend ).
Am si eu cativa termeni necunoscuti si as vrea sa ii aflu cu ajutorul vostru.
Nu inteleg termenii AD Carry, AD Caster, Support Caster, Hybrid.
Ofer funda raspunsului corect.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Dragomir_Alex_1983 a răspuns:

Ad carry(adc cum zice toata lumea) e campionul are se duce bot si trebuie sa farmeze mult(caitlyn, draven, ashe, tristana, in general cei care sunt pe ad si dau de la departare)....hybrid esti atunci cand joci si ap si ad ....support caster nu e nimic special decat un suport normal(janna, sona, blitzcrank, thres etc) iar ad caster e un ad normal

1 răspuns:
| aliboss24 a răspuns:

AD Carry(adc) sunt cei care dau de la departare si se duc bot, care si din nume, s-ar presupune ca pot sa care meciul(caitlyn)
Support Caster sunt cei care se duc bot impreuna cu adc-ul pe botlane(Leona)
Hybrid sunt cei care au skilluri care dau damage si ad si ap.
Ad caster sunt luptatorii cu damage ad normali (darius)