| adyG a întrebat:

Salutare!
Am o problema cu Mesu' 11 cand incerc sa ma loghez imi apare o eroare cu "Don't Send", l-am dezinstalat si instalat din nou, dar degeaba, si in plus nu mai pot accesa nici pagina Google, cand scriu adresa in casuta mi-o modifica asa ww25.google.ro, eu ma gandesc sa fie virusi, dar nu sunt sigur asa ca va intreb si pe voi.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Aia nu este eroare din Yahoo Messenger! Este o eroare de la un server daca ai instalat in pc de la vreun joc cum ar fi CS sau ti redirecte... Inchide procesul -> xhlds.exe din Task Manager si apoi intra pe messenger.

Pentru Yahoo Messenger faci pasii ->>>

YAHOO MESSENGER - DEZINSTALARE COMPLETA
Dezinstalarea completa a programului Yahoo! Messenger
Mai intai debifeaza ''Sign In Automatically'' din panoul Yahoo Messenger si inchide programul.
Intra in Start -> Run si scrie MSCONFIG. Acolo da clik pe STARTUP. Debifeaza yahoo messenger -> click pe Apply ->OK -> restart pc.
Pentru a dezinstala Yahoo! Messenger exista mai multe posibilitati:
1. folosirea programul de dezinstalare de la Windows: Start » Panou de control » Dezinstalare programe » Yahoo! Messenger » Dezinstalare.
2. utilizarea programul de dezinstalare furnizat de autorul acestui software: Start » Toate programele » Yahoo! Messenger » Dezinstalare / Uninstall / Uninstaller.
3. utilizarea unui program de dezinstalare universal / universal uninstaller.
La sfârsit elimini toate fisierele create de programul Yahoo! Messenger Si intrarile din registri de Windows create de Yahoo! Messenger dupa restartezi calculatorul.
Pentru a elimina intrarile din registri de Windows urmezi pasii:
Start - Toate programele - Accesorii - Run / Executa - scrii "regedit" si dai ok.
Se va deschide o fereastra noua cu editorul de registri, aici intri în: HKEY_CURRENT_USERSoftware si elimini folderul Yahoo! Messenger.
Faci acelasi lucru si în:
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARE
HKEY_USERS.DEFAULTSoftware.
Asigura-te ca, calculatorul tau îndeplineste cerintele minime pentru a putea instala aceasta versiune de Yahoo! Messenger!
Acum da un restart si Curata registry cu CCleaner.
http://www.piriform.com/CCLEANER
Din nou restart si instaleaza YM.

INSTALARE Yahoo! Messenger v 11.5.0.155 [OFFLINE] [18.3 MB / Windows All] - http://fbx.ro/ksdk5e1em7c76qg8 sau http://www.softpedia.com/......nger.shtml

Acum da click dreapta pe iconita de la messenger ->Proprietati -> Compatibilitate -> La Mod Compatibilitate alege alt sistem de operare si click pe Apply ->OK.

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Logheaza-te aici:
http://tiny.cc/o6askw

| adyG explică (pentru neluL):

Nu cred ca am scris bine, nu am problema cu Id-ul, pot sa ma loghez, problema e cu programul Messenger, cand incerc sa-i fac orice, nu numai sa ma loghez, sa-i schimb limba, cum e la V11 sa fac click pe Meessenger (meniu sus) orice imi apare eroarea aia cu Don't Send ...GEN http://imageshack.us/f/716/dontsend.jpg/

| adyG explică (pentru neluL):

OK frate, nu trebuie sa scrii romane, am cunostinte cat de cat mari atat in Software cat si in Hardware, si am zis mai sus ca imi apare 'eroarea' ceva in genul, adica am luat o poza de pe gooogle, nu e ala desktop-ul meu, in fine. Multumesc pentru ajutorul acordat! De treaba cu registry care mi-ai zi-so, sa sterg din HKEY sa stii ca nu m-am gandit sa fie aia problema, dar iti multumesc din nou, am sa incerc cand trec pe la prietenul respectiv. Funda dupa ce fac treaba cu registry sa vad cum se prezinta, poate mai e nevoie de ceva happy

| neluL a răspuns (pentru adyG):

Nu scriu romane dar vreau sa fiu inteles.

| neluL a răspuns (pentru adyG):

Aia nu este eroare din Yahoo Messenger! Este o eroare de la un server daca ai instalat in pc de la vreun joc cum ar fi CS sau ti redirecte... Inchide procesul -> xhlds.exe din Task Manager si apoi intra pe messenger.

Pentru Yahoo Messenger faci pasii ->>>

YAHOO MESSENGER - DEZINSTALARE COMPLETA
Dezinstalarea completa a programului Yahoo! Messenger
Mai intai debifeaza ''Sign In Automatically'' din panoul Yahoo Messenger si inchide programul.
Intra in Start -> Run si scrie MSCONFIG. Acolo da clik pe STARTUP. Debifeaza yahoo messenger -> click pe Apply ->OK -> restart pc.
Pentru a dezinstala Yahoo! Messenger exista mai multe posibilitati:
1. folosirea programul de dezinstalare de la Windows: Start » Panou de control » Dezinstalare programe » Yahoo! Messenger » Dezinstalare.
2. utilizarea programul de dezinstalare furnizat de autorul acestui software: Start » Toate programele » Yahoo! Messenger » Dezinstalare / Uninstall / Uninstaller.
3. utilizarea unui program de dezinstalare universal / universal uninstaller.
La sfârsit elimini toate fisierele create de programul Yahoo! Messenger Si intrarile din registri de Windows create de Yahoo! Messenger dupa restartezi calculatorul.
Pentru a elimina intrarile din registri de Windows urmezi pasii:
Start - Toate programele - Accesorii - Run / Executa - scrii "regedit" si dai ok.
Se va deschide o fereastra noua cu editorul de registri, aici intri în: HKEY_CURRENT_USERSoftware si elimini folderul Yahoo! Messenger.
Faci acelasi lucru si în:
HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARE
HKEY_USERS.DEFAULTSoftware.
Asigura-te ca, calculatorul tau îndeplineste cerintele minime pentru a putea instala aceasta versiune de Yahoo! Messenger!
Acum da un restart si Curata registry cu CCleaner.
http://www.piriform.com/CCLEANER
Din nou restart si instaleaza YM.

INSTALARE Yahoo! Messenger v 11.5.0.155 [OFFLINE] [18.3 MB / Windows All] - http://fbx.ro/ksdk5e1em7c76qg8 sau http://www.softpedia.com/......nger.shtml

Acum da click dreapta pe iconita de la messenger ->Proprietati -> Compatibilitate -> La Mod Compatibilitate alege alt sistem de operare si click pe Apply ->OK.