| Fulg3r97 a întrebat:

Am o problema la PC : Deci nu am nici un program deschis, dar imi merge greu tot PC - ul, asa ca m-am uitat putin la Task Manager ( ctrl + alt + delete ), si imi arata CPU Usage 100%, de ce oare?, am inchis de la processes skype.exe, sau svchost.exe, si tot la fel este, ma uit acolo la coloana CPU, si vad pe acolo cate 50, 60, 30, dupa aia le-am inchis si cand inchid una cu 50 sa spunem, apare alta, care dupa aia tot peste 50 foloseste si ala, si restul is la 0, daca stiti niste modalitati spuneti-mi va rog, scuze pentru atata scris
skype: fulg3rkosmyn daca vreti sa imi ziceti in particular, DAU FUNDA!

1 răspuns:
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Aceasta problema se poate rezolva fara prea multe complicati.
Uite un lucru iti dau o imagine sa vezi ceva.
Scuze de reclama daca iti da apesi in dreapta skip this.
http://c21c694a.filesonthe.net

Aicea trebuie sa ajungi ca sa inchidem procesul in care svchost iti consuma asa multa resursa (mult CPU poate de la 50%-100%).
Cum setam, uite asa simplu si usor.
My computer (click stanga)=Manage= Services and Aplications=Services.

Sau

Start=Control Panel=Administrative Tools=Services

Acum ce trebuie sa facem sa dezactivam cateva lucruri sa nu consume asa multe resurse cum ar fi:
Trebuie sa dai Stop si Disable la acestea si imi zici daca iti mai consuma asa mult CPU.

Alerter
Automatic Updates
Computer Browser
Error Reporting Service
Indexing Service
Remote Registry
Removable Storage
Security Center
Task Scheduler
System Restore Service
System Event Notification
Windows Time
Windows Presentation Foundation Font Cache
Workstation

Astea trebuie dezactivate si oprite si dupa aceea nu mai ai tu 100% CPU de la svchost ala.
Sper ca te-am ajutat dar nu la asta sper, sper ca ai inteles ce vream eu sa iti zic tie.
An nou Fericit!