| Toader_Alex_1997 a întrebat:

Am si eu o problema cu unitatea mea (placa baza ASUS 2 gb rami, 2.2 core2duo si 320 gb hard). stiu ca nu este prea puternica dar ma pot astepta la un mers al win 7 cat se poate de normal dar cu toate aceste imi merge foarte greu mai ales la browsere care sarcadeaza mai rau decat un GTA 5 rulat pe o placa video de 512 Mb. ce pot face in aceasta privinta? am incercat pe diverse harduri dar tot acelasi problema iar windows XP functioneaza Fbine. este prea veche placa de baza? biosul are probleme? rog seriozitate si ofer funda! happy

Răspuns Câştigător
| thewildnath a răspuns:

E posibil ca deja sa fi incercat, dar vezi in procese active(procese, nu aplicatii) daca ai cumva vreun proces care foloseste foarte mult RAM sau multa putere de procesare.

Am patit acum vreo 2 ani sa mi se instaleze Folding@Home, un program care executa multe calcule matematice si simulari cu scop umanitar, doar ca imi incetinea extrem de tare calculatorul. L-am dezinstalat si nu am mai avut probleme.