| ktalyn178 a întrebat:

Salutare, am un laptop Asus cu display de 15 inch și o rezoluție de 2800x800. Problema mea este că atunci când deschid jocul Fifa 2007, sau oricare alt joc, imaginea nu se "pliază" pe tot ecranul... adică în dreapta și în stânga ecranului rămân câte 3 cm de ecran negru, iar imaginea este îngrămădită. În joc setez rezoluția maximă 1024x800 dar degeaba. Vreun sfat?

1 răspuns:
| PopAdrian a răspuns:

Din moment ce rezolutia laptop-ului este asa mare, nu ai ce sa faci. Jocul a fost conceput pentru o rezolutie maxima pentru acele timpuri, cand tocmai a aparut. In 6 ani, tehnologia a avansat, rezolutiile au devenit tot mai mari. In concluzie....nu ai ce sa faci. Eventual, iti setezi rezolutia la laptop la fel ca si cea din joc, asa ar trebui sa se imbunatateasca ceva happy Succes!