| Madalinyoutube a întrebat:

Am si eu o problema am o placa video amd radeon r7 240 (4K) si un monitor de 1080p. Chestia este ca rezolutia maxima este de 1280x1024 si daca incerc o rezolutie de 1600x sau 1980x1080 se muta imaginea mai in dreapta si in stanga ramane un loc negru (deci nu vad tot ce e pe ecran). Ciudat ca pe pc vechi mergea 1080p. Si mai este ceva. Cam cat m-ar costa un pc cu gtx 980ti cel mai bun i7 si un ssd 16 gb ram?

4 răspunsuri:
| Ababei_Andrei_1999 a răspuns:

Salut,1.Rezolutia depinde de placa video pe care o ai, daca vrei sa schimbi rezolutia la un joc, s-ar putea sa iti faca un patrat, asta depinde cat de buna ii placa video.
2.Un pc cu gtx980ti,i7,hard,ssd,placa de baza, 8-12 rami, etc, te ajunge la vreo 3.000-3.500 lei, depinde de unde cumperi componentele.

| Madalinyoutube explică (pentru Ababei_Andrei_1999):

Salut, nici in desktop nu merge 1080p si sa fim seriosi, placa video este noua deci merge si 4k in fine asta nu ar trebui sa fie o problema

| CPAElites a răspuns (pentru Madalinyoutube):

"se muta imaginea mai in dreapta si in stanga ramane un loc negru " Ti-e lene sa reglezi din monitor?

Cam cat m-ar costa un pc cu gtx 980ti cel mai bun i7 si un ssd 16 gb ram? - 6000 lei.

| CPAElites a răspuns (pentru CPAElites):

Pardon : Cam cat m-ar costa un pc cu gtx 980ti cel mai bun i7 si un ssd 16 gb ram? - 7500 LEI!