| anonim_4396 a întrebat:

Am un server de Minecraft si vreau sa adaug pluginul Sign Shop pentru a putea face magazine. Insa am o problema.
Sign Shop necesita Iconomy dar nu se intelege cu el, stie cineva solutia?
Server: craftbukkit-1.1-R4
Pluginuri: Iconomy 6.0.7 si SignShops v1.2
Eventlog:

2012-03-02 14:55:48 [SEVERE] Could not pass event org.bukkit.event.server.PluginEnableEvent to SignShops
java.lang.NoClassDefFoundError: com/iConomy/iConomy
at me.specops.signshops.server.onPluginEnable(server. java:34)
at org.bukkit.plugin.java.JavaPluginLoader$49. execute(JavaPluginLoader. java:608)
at org.bukkit.plugin.RegisteredListener.callEvent(Registere dListener. java:61)
at org.bukkit.plugin.SimplePluginManager.callEvent(SimplePl uginManager. java:460)
at org.bukkit.plugin.java.JavaPluginLoader. enablePlugin(JavaPluginLoader. java:1064)
at org.bukkit.plugin.SimplePluginManager.enablePlugin(Simpl ePluginManager. java:380)
at org.bukkit.craftbukkit.CraftServer.loadPlugin(CraftServe r. java:199)
at org.bukkit.craftbukkit.CraftServer.enablePlugins(CraftSe rver. java:182)
at net.minecraft.server.MinecraftServer.t(MinecraftServer. java:357)
at net.minecraft.server.MinecraftServer.a(MinecraftServer. java:344)
at net.minecraft.server.MinecraftServer.init(MinecraftServe r. java:175)
at net.minecraft.server.MinecraftServer.run(MinecraftServer . java:408)
at net.minecraft.server.ThreadServerApplication.run(SourceF ile:465)
Caused by: java.lang.ClassNotFoundException: com. iConomy. iConomy
at java.net.URLClassLoader$1.run(Unknown Source)
at java.security.AccessController.doPrivileged(Native Method)
at java.net.URLClassLoader. findClass(Unknown Source)
at org.bukkit.plugin.java.PluginClassLoader.findClass(Plugi nClassLoader. java:41)
at org.bukkit.plugin.java.PluginClassLoader.findClass(Plugi nClassLoader. java:29)
at java.lang.ClassLoader.loadClass(Unknown Source)

3 răspunsuri:
| Romania2014 a răspuns:

Ai nevoie si de ChestShop deoarece signs shop nu merge fara ChestShop. Funda?

| Focus11 a răspuns:

Pai posibil ca Iconomy si Signshop sa nu fie de aceeasi versiune.

| Zmantana a răspuns:

S-a rezolvat problema cu noul update: craftbukkit-1.2.5-R3.0. Multumesc pentru raspuns, aveau aceeasi versiune, doar ca nu erau ele compatibile cu versiunea bukkit a serverului...