| PantofVasile a întrebat:

Salutare am un volan Logitech saitek il citeste caluculator ul dar nu merge nicio comanda pe el imi apare ca l am conectat dar nu lucreaza

1 răspuns:
| DjSannan a răspuns:

Salut! Există câteva lucruri pe care le poți încerca pentru a rezolva această problemă:

Asigură-te că volanul este conectat corect la calculatorul tău și că este alimentat.

Verifică dacă există orice actualizări de software disponibile pentru volanul tău. Acestea pot fi descărcate de pe site-ul producătorului.

Încercați să resetați volanul la setările sale implicite. Unele modele de volan Logitech au un buton de resetare pe ele, dar dacă nu este cazul, ar trebui să puteți reseta volanul prin conectarea și deconectarea cablului de alimentare de la calculator.

Dacă problema persistă, ar putea fi necesar să reinstalați driverul pentru volan. Acest lucru poate fi realizat prin descărcarea ultimului driver de pe site-ul producătorului și instalarea acestuia pe calculatorul dvs.

Dacă niciuna dintre aceste soluții nu rezolvă problema, ar putea fi necesar să contactați serviciul de asistență al producătorului pentru a obține mai multe informații și suport