| Alberto4002 a întrebat:

Salutare,as avea si eu o problema cu un pc, odata la nu stiu cat timp imi da artefacte pe ecran, gen sau dungi multe sau green screen etc, in cs go cand ma joc uneori se buguieste textura mult si la un moment dat daca continui sa ma joc primesc Blue screen si la stop code am [Thread stuck in device driver]... orice joc cand ma joc pot sa ma joc putin ca se intampla cele de mai sus...am unele momente cand nici nu imi mai arata imaginea pe monitor, am incercat cu tutoriale dupa YT dar nu functioneaza nimic, ce as putea face?
componente
8 gb ram ddr 3
placa video rx 550 4 gb
placa de baza Intel h81
ssd 240 gb

6 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

E de la un driver in loop sau in cel mai rau caz placa video defecta.

Verifica sa ai ultimul driver la placa video ( posibil si la placa de sunet )
Verifica sa ai ultimul/ele update'uri la windows.
Verifica sa ai ultima versiune de BIOS.

Control Panel -> Hardware and Sound -> Power Options sa fie la high performance.

| Alberto4002 explică (pentru N0xEterniS):

Placa video ce sa aibe....si am verificat la placa video...
dar placa de sunet ce legatura are cu erorile vizuale si blue screen si restul?
la bios nu am dat update deloc...o sa urmeze in curand sa dau...pentru ca problema e agravata si sper ca asta sa fie, dar nu inteleg cu placa de sunet

| marinaru777 a răspuns:

De obicei placa video sau ramii.Sa iei prin eliminare daca ai placa onboard incearca sa mergi cu ea, daca ai 2 placute de ram incearca o placuta pe rand.Personal zic ca e o placuta de RAM defecta, poate fi si placa video.Ca si defecte ram da blue screen stop joc, placa video iti da pe grafica apare ceva pe ecran.

| Alberto4002 explică (pentru marinaru777):

Am toate problemele mentionate de tine..si blue screen si cu grafica..nu inteleg ce are.

| marinaru777 a răspuns (pentru Alberto4002):

Blue screen il da un ram defect.

| marinaru777 a răspuns (pentru Alberto4002):

Placa video arata niste dungi sau altceva pe ecran nu este ecranul curat