| PopeMarinaru69 a întrebat:

Salutare,as dori sa fac upgrade la procesor la i5 6600k și nu știu dacă placa mea de baza suporta procesorul, adică știu ce socket are dar din câte am înțeles nu poți pune un procesor k pe anumite placi de baza, eu am Asus h110 m/dp

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Nu te lua dupa nimeni! Acele litere sunt pentru a arata categoria tipului de procesor din care face parte nu pentru compatibilitate!
Daca socketul e bun ia-l linistit si vei vedea ca am avut dreptate, ba chiar iti recomand cele cu K ca sunt mai performante!