| ValiTigru a întrebat:

Salutare. As vrea sa va cer parerea, Daca am 1 GB Ram in calculator nu imi merg jocurile alea mai tari ( gen outlast, fifa 2012/2013...) Daca mai bag 4 GB Rami o sa imi mearga jocurile acestea stiu ca se va misca mai rapid dar in legatura cu jocurile as vrea sa stiu daca vor merge. Dau funda! Cine imi zice

2 răspunsuri:
| Gameru a răspuns:

Salut
Poti sa iti bagi 2 gb rami ca iti merg doar sa ai procesor Intel pentium 4 3.0 ghz cel putin si sa ai placa video de 512.Si nu te lua dupa sistem req pe net ca sunt prostii sa aiba venit. Sper ca te-am ajutat.
Cu prietenie
Gameru.

| Romaniamafia a răspuns:

Ramul ajuta placa video acum ca sa te joci ce vrei tu iti trebuie o placa video care sa poata sa le duca de ex degeaba ai ram 4gb daca placa video e de 512mb