| Gabriel1111 a întrebat:

Cum fac sa mi se vada jocurile pe tot ecranul? La orice joc imi raman barile alea negre, in stanga si in dreapta...

5 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Schimba rezolutia. La jocurile vechi nu prea ai ce face, nu au fost gandite pentru rezolutii late gen 16:9 sau 16:10.

| PCinfo a răspuns:

Ce placa video ai? ATI sau nVIDIA?

| Gabriel1111 explică (pentru PCinfo):

ATI

| Gabriel1111 explică (pentru PCinfo):

Laptop Lenovo 15.6'' IdeaPad/Essential G510, Procesor Intel® Core™ i7-4700MQ 2.4GHz Haswell, 4GB, 1TB + 8GB SSH, Radeon HD 8750M 2GB...asta-i laptopul

| PCinfo a răspuns (pentru Gabriel1111):

Https://www.youtube.com/watch?v=-rzDg_hqoPg - tutorial cum sa rezolvi problema, daca nu ai acel controller la placa video gaseste cel mai noi driver pentru placa. Urmeaza pasii din video si iti va disparea acele bari* negre.