| sonicunleashed a întrebat:

am o intrebare : La PS2 imaginea este mai mica decat ecranul TV-ului [marginile (stanga si dreapta) raman negre]. As putea sa fac sa se vada imaginea pe tot ecranul? Multumesc!
PS : Am televizor Samsung (nu plasma)

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Este diferenţa între imaginile înregistrate în vechiul sistem 4/3 şi cel nou 16/3. Dacă vrei să ai imagine pe tot ecranul există pe telecomandă opţiunea de aşa zisă umplere a ecranului dar vei sesiza că toată lumea a devenit ceva mai plinuţă. Dacă nu te deranjează acest fapt poţi urmării imaginile 4/3 ca şi cum ar fi 16/9 ( full screen ).
Intră din telecomandă pe - format imagine şi treci de pe Automat pe manual pe formatul dorit.

| sonicunleashed explică:

@andrei:Am masurat ecranul iar lungimea este aprox de 45cm, iar latimea aprox 31cm.Altceva nu stiu ce sa-ti spun.

| andrei_1493 a răspuns:

Daca este din 6:3 este normal dar daca este 4:3 nu este
precizeaza SI ASTA