| Anonimguy a întrebat:

Salutare, de ce nu pot sa mai joc fifa 08 in retea? Folosesc programul Game Ranger, si de la o vreme ma tot scoate din joc dupa ce fac echipa. Mi-am schimbat si internetul, dar tot nu merge. Oare ce are?

11 răspunsuri:
| Tlbi a răspuns:

Salut, si eu joc Fifa 08, la Fifa 07 aveam aceasta problema si am rezolvat-o setand de la Detalii (Details) pe 'Medium', de pe Low cum era initial. Iti recomand sa lasi pe Medium si niciodata pe Low.

| Anonimguy explică (pentru Tlbi):

E vorba despre FIfa 08, nu 7... din joc sa setez treaba asta?

| Tlbi a răspuns (pentru Anonimguy):

Da, intra in Fifa 08 si mergi la 'settings' iar de acolo la Details setezi sa fie pe Medium.

| Anonimguy explică (pentru Tlbi):

Tot nu merge. imi spune conection with the other player has been lost

| Tlbi a răspuns (pentru Anonimguy):

Ai cumva jocul modificat, cu fisier pentru echipele din 2013? sau poate adversarul tau are, incearca sa joci cu cat mai multi, nu doar cu unul.

| Anonimguy explică (pentru Tlbi):

Nu am nici un mod pe joc, e curat. La inceput mergea ok, si dupa aia n-am mai putut juca. Si nu aveau patch nici unu, pentru ca stiam cu cine joc.

| Tlbi a răspuns (pentru Anonimguy):

Si mie uneori imi mai iese asa, brusc, fara niciun motiv, si cand dau sa intru iar, nu mai iese. E ceva cu conexiunea probabil, sau e de la GameRanger, direct prin IP ai incercat sa joci?
O alta idee ar fi sa reinstalezi jocul in alta partitie. chiar daca nu cred ca o sa rezolve ceva, ce ai de pierdut?

| Anonimguy explică (pentru Tlbi):

Cu conexiunea nu cred ca are ceva, am net de la RDS... Si sunt o gramada de useri online care folosesc Gameranger, deci nu e de acolo...pai na.o sa incerc si asta

| DiamantulAuriu a răspuns:

Incearca sa te conectezi cu host

| Ghinea_Alin_1998 a răspuns:

Salut, dar de ce nu te conectezi cu host si connect?

| Anonimguy explică (pentru Ghinea_Alin_1998):

Cu host ma conectez mereu, dar nu ma lasa sa intru in meci, imi spune ca, conexiunea cu celalalt jucator
a fost pierduta.