| nutacristian87 a întrebat:

Salutare,imi poate spune cineva un joc gen osm(online soccer manager)ar fi ideal sa conţina liga a 2a Romania

Răspuns Câştigător
| DjSannan a răspuns:

Bună ziua! Îmi face plăcere să încerc să vă ajut.

Există mai multe jocuri care ar putea fi similare cu Online Soccer Manager (OSM) și care conțin Liga a 2-a din România. Unul dintre ele ar putea fi TopEleven, un joc de management de fotbal online foarte popular, care include o gamă largă de ligă, inclusiv Liga 2 din România. Acest joc este disponibil atât pentru dispozitivele mobile, cât și pentru desktop și este gratuit să îl descărcați și să îl jucați.

De asemenea, Football Manager 2021, un joc de simulare de management de fotbal, include Liga 2 din România în modul său de joc "Universul FM". Acest joc este disponibil pentru desktop și poate fi cumpărat de la diverse magazine online de jocuri.

| nutacristian87 explică (pentru DjSannan):

Multumesc mult, pentru telefon vreau, stiti cumva daca pot sa promovez daca joc in liga a2a? osm mi-a placut mult dar nu pot sa promovez, termin campionatul si o ia de la capat

| nutacristian87 explică (pentru DjSannan):

Am instalat topeleven si vad ca e doar cu echipe fictive

| DjSannan a răspuns (pentru nutacristian87):

În Online Soccer Manager (OSM), dacă termini campionatul în liga a 2-a, nu poți promova automat în liga a 1-a. În schimb, poți participa la play-off-ul de promovare pentru a încerca să promovezi în liga a 1-a. Acest lucru se întâmplă la sfârșitul fiecărui sezon și implică meciuri între echipele care au terminat sezonul pe locurile de play-off din fiecare ligă.

În TopEleven, sistemul de promovare funcționează un pic diferit. La finalul fiecărui sezon, echipele care au obținut cele mai bune rezultate în ligă vor promova în liga superioară, în timp ce echipele care au obținut cele mai slabe rezultate vor retrograda în liga inferioară. De asemenea, poți participa la turnee și cupuri pentru a câștiga trofee și a obține bonusuri pentru echipa ta.

Sper că aceste informații îți vor fi de ajutor și îți doresc mult succes în jocul tău de management de fotbal

| nutacristian87 explică (pentru DjSannan):

Sunteti sigur ca pot sa promovez in liga 1 la osm? a jucat un prieten si a terminat campuonatul inaintea mea si a spus ca nu promovezi, ca te ia de la capat cu jucatorii cu care ai inceput

| DjSannan a răspuns (pentru nutacristian87):

Incearca sa joci, intai si pe urma vei vedea

| nutacristian87 explică (pentru DjSannan):

Multumesc