| Kasper56 a întrebat:

M-am apucat de un joc de pe PC numit Geometry Dash si cand il deschid, imi apare o fereastra in care scrie: The application was unable to start correctly (0xc000007b). Click OK to close the application. De ce nu merge? In alte zile mergea dar totusi acum de ce nu vrea?

2 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Instaleaza din foldrul jocului sau dep en et Microsoft vcredist 2012, 2013 cat iti cere la joc si directx

| Kasper56 explică (pentru alexboss2020):

Sigur va merge? Ceva imi spune ca nu o sa mearga dar oricum incerc