| Molecula a întrebat:

Salutare, mi-am luat un router wireles http://www.emag.ro/router-wireless-n-tp-link-tl-wr740n/p d/EN772BBBM/ si vreau sa stiu cum fac sa prind wi-fi de la el fara cablu de internet (WAN). Cu cablu WAN merge, dar vreau fara cablu, doar sa-l bag in priza si sa prind wi-fi de la el. Stie cineva ce sa fac pentru asta? Multumesc pentru raspuns!

2 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

N-ai inteles nimic, routerul e instrumentul de transmisie, doar stickul sau placuta cu antena pe care le bagi in usb sau montezi in calculator sunt cele care primesc semnal. Routerul nu primeste si retransmite semnal wireless ci doar transmite, el primind internet prin cablul wan.

| robitza123 a răspuns:

Sall
molecul nu te supara ca iti zic dar la el trebuie cablu ca sa prinzi wi-fi pentru dispozitive
Duna?