| Molecula a întrebat:

Salutare, mi-am luat un router wireles http://www.emag.ro/router-wireless-n-tp-link-tl-wr740n/p d/EN772BBBM/ si vreau sa stiu cum fac sa prind wi-fi de la el fara cablu de internet (WAN). Cu cablu WAN merge, dar vreau fara cablu, doar sa-l bag in priza si sa prind wi-fi de la el. Stie cineva ce sa fac pentru asta? Multumesc!

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai e router wireless. Tu de unde vreis a ia asta internet? De la un extaterestu ceva? Sau vreun fluture strecurat in mintea ta cu aceste idei geniale...
Router-ul wireless imparte o singura conexiunde de internet din wan la mai multe dispozitive. Asta face un router wireless. Daca tu nu ii pui internet in wan, de unde vrei internet.

| Molecula explică (pentru sltlp):

Eu am vazut la o fata care venea cu el la scoala, il baga in priza si toata clasa avea wi-fi pe tel..., la fel si un fost coleg, cand ma duc pe la el cu laptop-ul baga routerul in priza si eu am wi-fi. am zis sa-mi iau si eu dar vad ca mie nu imi merge, ori nu stiu sa ii fac setarile pentru asta

| sltlp a răspuns (pentru Molecula):

Nu ai cum sa scoti internet din nimic.