| Revender a întrebat:

Salutare!
Pot scoate bani din portofelul steam?
Specific ca am un skin destul de scump pe CS:GO si il voi vinde, dar banii scosi de pe urma lui vreau sa-i retrag. Ce site sau ce modalitate ar exista sa pot scoate banii vanduti in urma skin-ului?

Răspuns Câştigător
| Saddest a răspuns:

Nu poti retrage bani din steam wallet, daca ai skin-uri si vrei sa le vinzi pe bani reali iti recomand dmarket. Daca ai bani in steam wallet si vrei sa ii scoti atunci poti cumpara skin-uri si sa le vinzi pe dmarket. Comisioanele la dmarket sunt urmatoarele : 5% din pret cand listezi skinul(dintr-un skin de 10$ vei primi 9.5$) si cand retragi banii mai este un comision de 1.1$ + 2.5%(la retragere pe card visa/mastercard, sunt si alte metode de retragere la care comisionul difera) din suma pe care vrei sa o retragi. ex. Daca vrei sa retragi 10$ atunci tu vei primi pe card visa/mastercard 8.65$ (2.5% din 10 = 0.25 + 1.1$ = 1.35$ comision). Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Revender explică (pentru Saddest):

Am incercat pe dmarket. Problema este ca nu imi apare in inventar (pe site) skin-ul si nu-l pot selecta sa il vand...

| Saddest a răspuns (pentru Revender):

Poate are itemul trade hold, verifica. daca nu are atunci incearca sa dai refresh la pagina de cateva ori si asigura-te ca e selectat inventarul pentru csgo nu alt joc.

| Revender explică (pentru Saddest):

Am rezolvat, era de la browser, mai exact Mozilla, noroc ca mi-a trecut prin cap sa intru si de pe telefon pe dmarket si asa am vazut ca am toate itemele in inventar.
Inca o intrebare ti-o adresez, cu ce platforma imi sugerezi sa retrag banii de pe dmarket?

| Saddest a răspuns (pentru Revender):

Eu mereu retrag pe card direct ca sa nu ma complic, de obicei primesc banii cam in 36ore