| raresu12 a întrebat:

Funda TPU! Vreau sa imi cumpar cs:go si am vazut site-ul kinguin. Cel care il da cu cel mai mic pret, are 100% feedback-uri pozitive, deci sunt sanse sa imi iau scam? (Cei care il vand sunt Global games)
Si daca il iau de pe kinguin, nu o sa pot face aceleasi lucruri ca si cum as fi cumparat jocul pe steam?
ex: sa nu pot paria, sa nu pot vinde skin-uri, etc.

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Ba da, o sa poti sa faci aceleasi lucruri. Nu conteaza de unde ai cumparat jocul.
Daca Global games are un feedback mare, circa > 1000, nu ai de ce sa te temi.
Cu toate ca e cam scump, ~6 EURO parca nu merita. Daca era 4 euro mai ziceam, asa poti sa il cumperi cu 5-6 euro pe Steam cand este la oferta.
Nu numai atat dar pe Kinguin sau G2A mai platesti inca 0.4 euro in plus pentru fiecare produs.

| raresu12 explică (pentru SilviaDulcik):

Acum pe steam cs:go costa 14 euro si m-am gandit ca nu o sa mai fie reducere pana la pasti si oricum, daca ar fi reducere 50% ar costa 7 euro, nu cred ca o sa faca o reducere mai mare si oricum mai este pana atunci.

| SilviaDulcik a răspuns (pentru raresu12):

Intr-adevar nu am vazut de mult CS:GO cu reducere 75% (3.50 euro) dar parca a fost in jur de 6 euro la un moment dat.

| KodrutZ a răspuns (pentru SilviaDulcik):

Platesti daca esti fraier si pui Romania la locatie. Eu am luat Fallout 4+Season Pass si ar fi trebuit sa dau vreo 10 EUR TVA (cam 50 EUR au fost), i-am intrebat pe astia de la suport, au zis ca nu e bai daca eu am adresa fizica in EU si pun la cea de facturare non-EU, asa ca am procedat astfel si am scapat de TVA. Taxele alea de 0. x sint irelevante, nu stau sa ma calicesc la juma' de euro cind dau pe ceva vreo 50 in loc de 80-90.

10 răspunsuri:
| QuertyQuestions a răspuns:

Daca iei jocul de pe alte site-uri il iei mai ieftin dar tu il activezi cu un product key. Activand-ul cu product key daca nu ai mai bagat bani pe steam anterior nu vei putea accesa Marketu sa vinzi skinuri sau sa cumperi. Daca vrei sa ti se activeze marketu totusi poti lua CS:GO de pe alt site mai ieftin dar trebuie sa bagi 5euro ca sa ti se activeze contul. Va dura 30 zile pana la validare dar dupa vei putea accesa steamu, vinde skinuri etc.

| Linkuitorul a răspuns:

Nu ai ce sa patesti. Problema cu vandutul itemelor exista si pe kinguin http://bit.ly/2e8YagK

| Fryzzy98 a răspuns:

Man daca vrei pot sa iti dau ieu CS-GO pe steam mie nu imi place si nu am ce face cu el daca vrei o sa vedem noi cum facem cu pretu si astea ca sa nu te complici cu siteuri si altele happy

| AllyFTW a răspuns:

Ba poti. Kinguin este un site unde cumperi jocuri ca pe steam. Ti-as recomanda sa nu iei cel mai ieftin ex: 5 Euro, 10 Euro etc. Eu as zice sa il iei maxim cu 15 Euro. Beneficiezi doar ca dai cu 5 euro mai putin, de aia iti reincarci minutele laughing)) Asa! Bun. Sper sa iau funda!

| raresu12 explică (pentru AllyFTW):

Tu vrei sa spui sa il iau cu 15 euro? Asa e mai scump ca pe steam big grin

| AllyFTW a răspuns (pentru raresu12):

Mhm. De fapt pe steam era 20 euro (eu nu prea sunt la curent cu cele de pe steam)

| AllyFTW a răspuns (pentru raresu12):

Daca esti la curent cu astea imi poti da si mie conturi de minecraft premium sa si meargea, dar si pe site-ul official minecraft.net