| Tatar_Alexandru_1983 a întrebat:

Salutare, recent mi-am cumparat jocul Farming Simulator 2017 de pe site-ul ofiicial, l-am descarcat, l-am instalat si cand vreau sa il pornesc da eroarea: shader model 3.0. Chestia e ca am incercat tot ce era de incercat si tot nu merge. Am toate driverele la zi, am modificat D3D_11 in D3D_9, sau OPENGL_15. Si tot nu merge, primesc acceasi eroare : Shader model 3.0. Ce e de facut? tind sa mentionez ca laptopul meu are componente mult peste cerintele jocului. happy

2 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Ce placa video ai? Si jocul mai bine il cumparai direct din magazin asa aveai garantia ca il poti returna

| Tatar_Alexandru_1983 explică (pentru alexboss2020):

Am placa video integrata de la procesor I3 2.53 GHZ. Placa are 1700MB.