| dinamovistul19 a întrebat:

Salutare, stiti cumva cum pot sa imbunatatesc asta?
Windows Experience Index Rating: 5.0
-Ia nota 5 din cauza
Graphicsbig grinesktop performance for Windows Aero 5.0

-*Specific, processorul este i7 3,4 GHz*-

Oare cum sa imbunatatesc nota de la Aero?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat poti fi de fraier... Pe tine nu te intereseaza sa ai un PC performant, care iti satisface orice cerinte pentru jocuri(banuiesc), ci un PC care scoate puncte sau note cat mai mari? Nota care conteaza pentru video e cealalta(performanta pentru jocuri 3D). Oricum Windows Aero acorda note mai mici.
De imbunatatit nota(cu cel mult jumatate de punct) o poti face prin instalarea unui driver mai recent/bun/optimizat, ori prin cumpararea unei placi video si mai performante. Insa n-are rost! Asa ceva n-am vazut! Cum sa-ti pese de niste calificative!? Mai bine ia spune-mi tu ce model de placa video ai? De fapt, nu-mi mai spune, ca la cat costa, n-ar trebui sa-ti faci griji!

2 răspunsuri:
| Ionait a răspuns:

Cumperi o placa video mai buna? Din moment ce partea grafica are cea mai slaba nota, ma gandesc ca asta e problema...

| dinamovistul19 explică:

---*Placa video este una super buna AMD*--- care costa in jur de 600-800 lei.