| bladdddd a întrebat:

Salutare. Sunt nou pe metin2 si am auzit de cuvantul "FARMAT"

Ce inseamna.......cine imi explica cel mai bine si clar. DFunda

2 răspunsuri:
| WyndFTW a răspuns:

Farmat...aka griding aka pierdut timpu e ceva gen la metin aia care n-au ce face cu viata lor stau toata vara casa faca level si ce mai faci pe acolo. farmatu e de mai multe feluri in mare depinde de jocuri dar cele mai populare sunt : de bani, de level si de iteme.
practic prosesu consta in a face ceva excesiv de mult intr-o zi.

PS:de obicei farmatu este doar in MMO-uri nu in jocurile singleplayer.

| raresbrd a răspuns:

Farmat inseamna sa mergi sa cauti metine de nivelul tau/ +- 10 nivele pentru carti si pietre asta inseamna farmat.eu nu ti-l recomand, dar ramane la alegerea ta eu zic daca tot vrei sati petreci timpul liber altcumva nu se merita si eu am jucat am avut un ninja de 80 lame, dar eu nu jucam constant asa cand aveam timp si asa iti recomand si tie.