| kilio8990 a întrebat:

Salutare.Tocmai mi-a ajuns laptopul acasa trimis din Italia...Insa am o problema
Are instalat windows 8 in limba italiana.Pe langa faptul ca nu inteleg nimic in italiana detest modul de organizare a acestui sistem de operare. Vreau sa formatez laptopul si sa bag XP insa intampin o problema...Cand dau restart nu-mi apare sa apas tasta sa-mi booteze cd'ul.Am cautat pe internet si am aflat ca e posibil sa nu fie setat laptopul din BIOS sa booteze.Alta problema e faptul ca nu pot intra in BIOS...Adica nu stiu cum.
Imi cer scuze daca am gresit categoria, insa alt forum nu mai frecventez si cred ca aceasta e sectiunea potrivita... Daca are vreo relevanta laptopul este de la TOSHIBA!
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| RinXIII a răspuns:

In primul rand, cand se porneste laptop-ul apasa pe diferite butoane cum ar fi F1, F2, F8 sau del. Astea sunt butoanele cele mai folosite pentru boot.
In al doilea rand, nu baga XP pe el pentru ca e mult prea incet pe langa ce poate PC-ul tau. Daca nu iti place Win8 baga Win7. Vista in orice caz nu.