| SkyFire a întrebat:

Salutare TPU,
A-ti punea sa imi spune-ti ce este steamul si la ce te ajuta?
P.S. : Doar pentru Counter Strike (Simplu).
Funda!

Răspuns Câştigător
| alexmitzyy a răspuns:

Ce a spus dry nu are nici o legatura.
Daca ai steam cu cs, când intri pe serverele mari ai slot gratuit (numai cei cu steam), Daca ai steam nu poti sa folosesti cod, si cam atât ai in plus, eu iti recomand sa iti cumperi.
Bafta!

| NascutSaFiuTrist a răspuns (pentru alexmitzyy):

Tin sa te contrazic poti sa folosesti cod si pe steam ma refer la cs si tot ce a zis dry e adevarat chestia cu slot gratuit e in functie de servare nu neaparat ca sunt mari de obicei asta cu sloturi sunt pe sarvare cu sunete de **** care in plus mai au si admini buguiti.Eu nu iti recomand sa iei steam cu cs 1.6 pentru ca deja a iesit cs go si cs 1.6 nu se mai joaca in competitiile mari nici macar in pgl nu se mai joaca. Eu am steam cu cs dar il am de acum 4 ani cand 1.6 era cel mai jucat fps. De anul asta 1.6 il mai joci numai de placere nu mai are rost sa-ti mai faci clan ca nu mai ai nici o competitie la care sa participi.Asa ca ia-ti steam dar numai cu cs go e la acelasi pret ca cel cu cs 1.6 numai ca are cerinte mai mari de sistem trebuie sa ai un pc bun sa poti juca jocu.Alex u esti pe langa subiect fratica cum sa nu joci cu cod pe steam asta e aiureala cineva te-a mintit.

3 răspunsuri:
| DryLeaf a răspuns:

Steam-ul este un program care iti ofera jocuri de cumparat... sau nu.

Sunt cateva jocuri care sunt gratis. Un exemplu este Team Fortress 2, care este destul de tare.

Sa-ti faci cont este gratuit. Are si limba romana, deci, ar trebui sa fie destul de usor sa vezi despre ce este vorba.

Si sa-ti raspund la intrebare... Da. Este pentru jocuri. Ti le cumperi si le ai in contul acela de steam pentru totdeauna (sau pana ce iei BAN, dupa caz). Dupa ce le cumperi, dai dublu click pe joc, acesta se instaleaza in PC-ul tau... si esti gata de jucat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce a spus dry nu are nici o legatura.
Daca ai steam cu cs, când intri pe serverele mari ai slot gratuit (numai cei cu steam), Daca ai steam nu poti sa folosesti cod, si cam atât ai in plus, eu iti recomand sa iti cumperi.
Bafta!