| Andu2013 a întrebat:

Salutare TPU, am o intrebare.
Imi recomandati sa cumpar un ps3 (watch dogs inclus), si apoi sa mai iau alte 2 jocuri, gta5, ac4, in total sa fie 1300 lei, sau sa-mi iau un pc gaming sa joc toate jocurile dupe piata la 3400 lei. Va rog raspundeti.

3 răspunsuri:
| OctaLoL a răspuns:

Ia-ti PC. Daca vrei ajutor in construirea unui PC pe bucati, te ajut.

| Vlad5631 a răspuns:

Pc-ul bate consola, consola a fost facuta sa te poti juca jocuri bune, la o grafica buna, la un pret de buget, ps3 nu-ti lua daca ai un buget de 3400 lei, e totusi, o consola din 2006, la banii astia, fa-ti un pc cu i7 si nVIDIA gtx 760 sau chiar un 770 si vei putea juca ce joc vrei tu pe ultra, sau, daca vrei sa joci jocuri la grafica mare dar totusi sa nu cheltuiesti atat de mult, i-ati ps4, sper ca ti-am fost ds ahutor happy

| Andu2013 explică (pentru Vlad5631):

Pai faza e ca nu pot momentan sa-mi cumpar nici una nici alta. Eu sunt gamer, abia i-am convins pe parinti sa-mi ia nVIDIA geforce 512mb la 50 lei cu procesor amd athlon 64 3000 1. 8ghz cu 1gb ram sa pot sa joc assassin's creed 1 2 si brotherhood. Eu voiam sa va cer parerea.