| just4ecko a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de jocul World Of Warcraft (WoW).
Am jucat cataclysm dar versiunea 4.0.6, dar se pare ca vor sa schimbe versiunea, vor face upgrade la 4.3.4.
Si intrebarea mea ar fi urmatoarea:

Care este cea mai "buna" clasa pentru PVP?

P.S. I'm Horde!

3 răspunsuri:
| wj a răspuns:

Nu exista cea mai buna(sau nu mai tin eu minte), cam tot depinde de tine si de cum stii tu sa joci vs celalalt adversar(clasa lui) si itemele tale.Versiunea actuala de World of Warcraft este Mists of Pandaria patch 5.0.5b.

| just4ecko explică (pentru wj):

Stiu ca este Mists of Pandaria, si este chiar 5.1.0. Dar pe serverul pe care joc eu se implementeaza 4.3.4, Iar eu pana acum am jucat warrior, dar am inteles ca-i face nerf. si... cam pica ideea de warrior

| wj a răspuns (pentru just4ecko):

Is logat si acum pe retail, stiu ca e 5.1.0. Cel mai sigur cred ca ar fi sa vezi ce schimbari se fac...care sunt bugurile. Intr-o vreme era tare si feral druid, puneai rake/rip cu 5 combo si fugeaihee hee era gata de ala daca aveai iteme bune (healerii rezistau dar de ei nu trebuia sa fugi), dar nu mai tin minte sigur daca era in 4.3 sau 4.6. Disc priest era inca tare, cu top gear de pvp. 1v1 isi batea joc de dps big grin Acu depinde si de tine. daca preferi melee, ranged.